Ekonomi

ABD TÜFE raporu öncesi hisse senedi piyasaları düşüşte: Beklentiler neler?

Investing.com – Avrupa piyasaları – dağ keçisi 35, CAC 40, DAX…- Çarşamba günü bugünün makro verilerini tereddütle bekliyorum: ABD Nisan TÜFE raporu.

Nisan ayında ABD’de fiyat artışı%5.0 ayçiçeği çekirdeğiEnflasyon yüzde 5,5’te.

bankacı(BME: BKT “Enflasyonda daha az bir artış, Fed’in faiz artırım sürecini tamamlaması ana senaryomuzu destekleyeceği için piyasa tarafından memnuniyetle karşılanmalıdır. Mevcut aralık (5.00/%5.25) şu anda nötr reel oranlar anlamına gelir ve enflasyon %5’in altına düşerse, bu oranlar pozitif bile olacaktır. Öte yandan, enflasyondaki toparlanma, faiz artırımlarının devam edeceği endişesini artıracaktır.”

Link Securities’e göre, “Veriler, ABD tahvil ve hisse senedi piyasalarının ve dolayısıyla Avrupa piyasalarının kısa vadeli performansını daha iyi veya daha kötü yönde tahmin edebilir.”

“Bu bağlamda, New York Fed Başkanı John Williams’ın dün hatırlattığı gibi ABD merkez bankasının faiz artırım sürecini ‘resmen’ sonlandırmadığını ve politikasını önümüzdeki dönemde açıklayacak verilere bağlı olarak sürdüreceğini hatırlamakta fayda var. aylar, özellikle enflasyon.”

Bu nedenle piyasaların bugünün verilerine bağlı olarak bir yönde veya diğer yönde tepki vermesini bekliyoruz. Analistlerin uzlaşı varsayımlarının üzerinde gelen bilgiler, yatırımcıların Fed’in Haziran ayı FOMC toplantısında gösterge faizi yeniden artırabileceği yönünde yorum yapmasıyla hem tahvil fiyatlarının düşmesine hem de tahvil getirilerinin artmasına ve hisse senedi fiyatlarının düşmesine neden olacak. Öte yandan, analistlerin varsayımlarından “daha iyi” bilgilerin her iki piyasada da kazançla karşılanacağına ve birçok yatırımcının bu yıl faiz indirimi yapılabileceğini düşüneceğine inanıyoruz ki buna katılmamaya devam ediyoruz.

Haberler:  laura sanchez

borckaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu