Haber

Emine Erdoğan, Savaş Mağduru Filistinli Çocuklara Yardım Elini Uzattı

Emine Erdoğan, Filistinli savaş mağdurlarına yardım elini uzattı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bugün Filistinli bakanlarla çevrimiçi toplantı yaptığını belirtti.

Gazze’de yaşanan insani trajedi ve sivillere yönelik saldırılardan duydukları derin endişe ve üzüntüyü mevkidaşlarına dile getirdiğini kaydeden Göktaş, şöyle devam etti:

“Filistin halkıyla dayanışmamızı, her türlü politikanın ötesinde, insani bedeller temelinde, bakanlıklarımız arasındaki iş birliğiyle sürdürme kararlılığında olduğumuzun altını çizdim. Bu konuda, bakanlıklarımızın himayesinde harekete geçmek istediğimizi belirttim. İsrail’in sivillere yönelik saldırıları sonucunda “Yaralı veya yetim çocuklarımızı ülkemize getirmek, tedavilerini sağlamak ve onları götürmek için harekete geçmek istediğimizi ilettim. İsrail saldırıları sona erene kadar koruma ve bakım altında.”

Bu bağlamda Filistinli mevkidaşlarıyla bakanlıklarının çalışma alanlarıyla ilgili konularda ortak çalışma grupları kurulması konusunda anlaştıklarını belirten Göktaş, “Bu saldırıların ve işgalin bir an önce sona ermesi için üzerimize düşeni yapıyoruz. Uluslararası hukuk kurallarını uygulayarak Filistinlilerin kendi topraklarında özgür ve güvenli yaşamasını sağlamak.” “Bunu yapmaya kararlı olduğumuzun bilinmesini isterim.” İfadelerini kullandı.

Emine Erdoğan’ın himayelerinde Ukraynalı savaş mağduru çocuklar da Türkiye’ye getirilerek koruma altına alındı.

gundogmusajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu