Yaşam

FABERGE, “GAME OF THRONES” YÜKSEK MÜCEVHER KOLEKSİYONUNU SUNDU

Londra merkezli kuyumcu Fabergé, Westeros’un Yedi Krallığı’nın dramatik setlerinden, kostümlerinden, karakterlerinden ve uhrevi görüntüsünden ilham alan yüksek kaliteli bir mücevher serisi yaratmak için Game of Thrones ile işbirliği yaptı. Her tasarım, yetimlikten savaşçıya dönüşen Daenerys Targaryen’in ejderhalarına olan tutkusunun yanı sıra acımasız Demir Taht arayışından ve gücünü yansıtmak için mücevher kullanmasından ilham aldı.

Fabergé, koleksiyonu 24 Kasım’da Dubai’de tanıttığı kısımdan başlayarak, önümüzdeki iki yıl içinde bir dizi kısım halinde tanıtıyor olacak. Dubai’de düzenlenen özel bir etkinlikte gösterilen ilk tasarımlar, “Dragon” adını taşıyor ve her biri 10 parçadan oluşan sınırlı sayıda üretilen beş tasarıma sahip. Baskın renkler, Targaryen’in kurgusal meskeninin renkleri olan siyah, beyaz ve kırmızı.


Parçalar 18 ayar beyaz altından yapılmış, bir kısmı siyah bir kenar için rodyum kaplı ve yakutlarla süslenmiş. Mozambik’teki Gemfields Montepuez madeninden elde edilen kırmızı yakutlar, Daenerys’in ateşli ruhunu temsil ediyor.

Marka, “Bu sınırlı sayıda yüksek kaliteli mücevher kreasyonları, tarihin tartışmasız en başarılı televizyon şovunun ruhunu; bir Fabergé parçasının zamansızlığı ve üstün işçiliği ile birleştiren modern zamanın hatıralarını elde etmek isteyen koleksiyonerler için mükemmel yadigârlardır” diyor.


Fabergé x Game of Thrones yüksek mücevher koleksiyonu, Game of Thrones’un Emmy ve BAFTA ödüllü kostüm tasarımcısı Michele Clapton, Fabergé’nin tasarım lideri Liisa Tallgren ve Fabergé’nin kreatif direktörü Josina von dem Bussche-Kessell ile ortaklaşa geliştirildi.

Clapton, “Koleksiyon, Daenerys’in gücünden ve kırılganlığından ve ejderhalarıyla olan ilgisinden esinlenerek, bu karmaşık bayanı, sürgünden hükümdarı fethetmeye ve Demir Taht için devam eden arayışına kadar olan seyahatini denemek ve tabir etmek için ilham aldı” dedi.
Fabergé, Game of Thrones ile iş birliğini geçen yıl duyurdu. Geçen Nisan ayında, serinin birinci kısmının onuncu yıldönümüne denk gelecek formda çeşidinin tek örneği olan Fabergé x Game of Thrones Egg’i çıkardı. 2.2 milyon dolara özel bir koleksiyoncuya satıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu