Haber

Gomis’ten Okan Buruk’a jet yanıtı: Hakkımda duyduklarıma çok şaşırdım

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’un Karagümrük maçı sonrası yaptığı “Gomis, sezonun geri kalanında Galatasaray formasını giymek istemediğini söyledi” açıklaması gündemi salladı. Bafetimbi Gomis, hakkında konuşulanlara ilk kez yanıt verdi. Tecrübeli futbolcu, sosyal medya hesabından bir açıklama paylaştı.

“PEK ÇOK İDDİA DUYDUM, ÇOK ŞAŞIRDIM”

Gomis yaptığı açıklamada, “Maçtan sonra kendim için çok sayıda tez duydum, oldukça şaşırdım. Sahada olmadığım için bu akşamki sonuçtan sorumlu olamam. Takımın çıktığı birçok maçta olduğu gibi bu akşam da sonuçtan sorumlu olamam.” kazandı ve bensiz çok iyi gitti… Sırt ağrılarım var.Doğrudur.Gerisi kısımdır.”Soyunma odası konuşmaları da bunları dile getirme yeri değil. Burası onların ya da medyanın yeri değil. Çünkü GALATASARAY’a ve takım arkadaşlarıma büyük saygım var. Takımın odaklanması gereken bir şampiyonası ve kalan maçları var. Ben ya da başka biri olamaz.”

OKAN BURUK NE DEDİ?

İşte Okan Buruk’un Gomis ile ilgili açıklaması: Forvet seçeneklerimizden biri de Gomis’ti. Perşembe günü antrenmandan önce bana geldi ve artık oynamak istemediğini söyledi. Ardından Galatasaray formasını giyip oynamak istemediğini söyledi. Ben de çok şaşırdım. Onu sevdiğim için duygusal bir niyetim olduğunu bildiğimi ve takımın ve taraftarların ona ihtiyacı olduğunu hatırlatmak istedim. Ona ihtiyacımız olduğunu hatırlattım, söyledim. Bunun onun için bir gurur meselesi olduğu konusunda bana güvence verdi. Ancak değerli olan Galatasaray taraftarlarıdır, biz onlar için çalışıyoruz. Saha içinde ve dışında değerli katkılar sağlayan Gomis’in olayı benim için de sürpriz oldu. Liderimiz onunla en son görüştü. Dün sırt ağrısı nedeniyle antrenmana gitmedi. Bundan sonraki kararı idare belirleyecek. Çok çaba sarf ettik ama artık oynamayacağını ve bunu değiştirmeyeceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu