Haber

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, yıkılan Rönesans Rezidansı hakkında konuştu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, katıldığı bir televizyon programında Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yıkılan Rönesans Residence ile ilgili “Ne belediye, ne mevzuat, ne de bu işi yapanlar çok sorgulanmasa, biz sorguya çekilmezdik. onlara kötülük yapıyor olmak.” söz konusu.

Show TV canlı yayınında sunucu Pınar Erbaş’ın sorularını yanıtlayan Savaş, Hatay’daki depremde yıkılan Rönesans Residence ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Programın sunucusu Savaş, “Bunlara ruhsatı kim ve nasıl verdi? Nasıl bir denetim sağlandı? Sağlandı mı? Bu süreç nasıl bu hale geldi?” Soruları üzerine, “Mimarlar odası eski başkanımızın normal şartlarda yaptırdığı bir bina. Bu arkadaş gerçekten idealist bir insan. Muhtemelen şartlara uygun, deprem yönetmeliğine göre yapmış. .” terimleri kullandı.

Geçmişte bir bilim adamı, bir üniversitede profesör ve tıp fakültesini kuran bir kişi olduğunu belirten Savaş, “Her şeyden önce küçük bir kıyametti. Bu işi gerçekten sorgularsak, onlara kötülük etmiş oluruz. Samimi söylüyorum.” dedi.

Ev sahibi bunun sorgulanması gerektiğini söyleyince Savaş, “Tabii ki sorgulayacağız. Nerede eksik olduğunu sorgulayacağız. Büyükşehir Belediye Başkanı benim. Ruhsatları ilçeler veriyor. Belediye başkanı olarak konuşuyorum ama Muhtarlar binalara ruhsat veriyor, takip ediyorlar, o yüzden rahat konuşuyorum.” söz konusu.

Hatay’daki depremde yıkılan Rönesans Residence’ın yurt dışına çıkmaya çalışan müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun dün İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alındı. Karadağ’a kaçmaya çalıştığı belirlenen Coşkun, karakoldaki sürecini sürdürüyor.

hasankeyfhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu