Yaşam

İnegöl’de Çocuklar Eğleniyor, Öğreniyor

İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği dönem etkinliklerinde çocuklar sanat atölyesi ile hem eğleniyor hem de geri dönüşüm baskı atölyeleri ile dönüşümün farkındalığını kazanıyor.

19 Ocak’ta başlayacak yarıyıl tatiliyle birlikte çocuklara yönelik bir dizi etkinlik düzenleyen İnegöl Belediyesi, tatilde de çocukların eğleneceği, eğlenirken öğreneceği ve aynı zamanda kaliteli vakit geçireceği etkinlikler sunmaya devam ediyor. Çocuk sanat atölyesi etkinlikleri, Balon Gösterisi, Karagöz Hacivat gölge oyunu ve çocuk çömlek atölyesi gibi farklı programlar çocuk sanat atölyesi ile devam ediyor.

3 GÜN BOYUNCA HER GÜN 2 SEANS OLARAK DEVAM EDECEK

Bayram boyunca çocuklara dinlenme, eğlenceli ve faydalı bir tatil geçirme olanağı sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında 30 Ocak’ta başlayan “Çocuk Sanat Atölyesi” etkinliği üç gün boyunca devam edecek. İnegöl Kent Müzesi’nde 5 yaş ve üzeri çocuklara yönelik düzenlenen sanat atölyesinde; el sanatları, kapı süsü imalatı, geri dönüşüm atölyesi ve baskı tasarım çalışmaları yapılmaktadır. Aktivite; 30-31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde 3 gün devam edecek. Her gün 2 farklı oturumda; 11.00-13.00 – 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİNE VURGU

İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği Çocuk Sanat Atölyesi etkinliklerinde kullanılan eserler geri dönüştürülerek yeni eserler yaratılıyor. Geri dönüşüm bilincinin vurgulandığı etkinlikte çocuklar yeni sanat eserleri yaratmanın mutluluğunu yaşadı. İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerde hem aileler hem de çocuklar keyifli dakikalar geçirmeye devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

pinarhisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu