Haber

İsrail güçlerinin Gazze’ye karadan girme girişimi başarısızlıkla sonuçlandı

İsrail, milyonlarca Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını üç haftadır sürdürüyor.

Gece gündüz bölgeyi bombalayan İsrail, hedef ne olursa olsun orantısız güç kullanıyor.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim’den bu yana en yoğun hava saldırısını gerçekleştiren İsrail kuvvetlerinin karadan giriş girişimlerine karşılık verdi.

“Tam bir hayal kırıklığı”

İsrail’de yayın yapan Kanal 14’ün askeri analisti ise başarısızlığı şöyle itiraf etti: “İlk kara operasyonu tam bir hayal kırıklığıdır. Hükümet askerlerin hayatıyla kumar oynuyor.”

Bölgedeki çatışmalarda çok sayıda İsrail askerinin öldüğü ve yaralandığı iddia ediliyor.

Kornet füzeleriyle direnildi

İsrail’in saldırıları devam ederken Hamas’tan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Açıklamada, “Şafak saatleriyle birlikte dünya, Gazze’deki direniş savaşçılarının verdiği kahramanlık destanının etkilerini görecek.”Söylendi

Medyada İzzeddin El Kassam Tugayları’nın İsrail’in ağır hava bombardımanı eşliğinde kara saldırısına Kornet füzeleriyle karşılık verdiği yer aldı.

Gazze’den yayın yapan El Aksa televizyonu, Gazze Şeridi sınırlarında şiddetli çatışmaların yaşandığını, bu çatışmalar sırasında İsrail tankları ve zırhlı araçlarına 4 Kornet füzesinin fırlatıldığını bildirdi.

Hamas: Gazze’de iletişimin kesilmesi katliamların artacağının işaretidir

Hamas, İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik bombardımanını artırmasıyla eş zamanlı olarak Gazze genelinde internet ve iletişimin kesileceğine ilişkin yazılı bir açıklama da yaptı.

Açıklamada, “Gazze Şeridi’nde iletişim ve internetin kesilmesi, yerleşim yerlerinin karadan, denizden ve havadan giderek daha fazla bombalanması, işgalci İsrail’in basının ve dünyanın gözünden uzakta daha fazla katliam gerçekleştirme niyetinde olduğunun sinyalini veriyor.”ifadeler kullanıldı.

Gazze’de yaşanan korkunç katliamların ve yansımalarının tüm sorumluluğunun ‘İsrail ve Washington ile onu destekleyen diğer Batılı başkentlerde’ olduğu belirtildi.

basyaylaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu