Haber

Kahramanmaraş’ta 5.3 büyüklüğünde deprem oldu!

Geçtiğimiz haftalarda iki büyük depremle sarsılan Kahramanmaraş’ta bir deprem daha oldu. Kandilli Gözlemevi tarafından 5.3 olarak ölçülen deprem, bölge sakinleri tarafından hissedildi. Depremin 6.6 km derinlikte meydana geldiği bildirildi.

Kahramanmaraş’ta 5.3’lük deprem daha

6 Şubat’ta Güneydoğu Anadolu bölgesindeki 10 ilde büyük yıkıma yol açan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem, Cumhuriyet tarihinin en fazla can kaybına neden oldu. Depremin yol açtığı yıkımın ardından onlarca ülkenin katıldığı arama kurtarma çalışması başlatıldı.

KandilliGözlemevi, saat 22.31 sıralarında Maraş’ın Göksun ilçesinde 5.3 büyüklüğünde yeni bir deprem meydana geldiğini bildirdi. Kandilli 6.6 kilometre derinliğindeki deprem Maraş ve çevre illerde hissedildi. Geçtiğimiz haftalardan bu yana artçı sarsıntıların olduğu göz ardı edilmemeli.

https://shiftdelete.net/turkiye-en-riskli-bolgeleri

Saat 22.31’de meydana gelen depremin AFAD tarafından 5.1 büyüklüğünde ve 12.3 km derinliğinde yaşandığı bildirildi. AFAD, depremin Maraş’ın Göksun ilçesinde meydana geldiğini de kaydetti. Son Kandilli kayıtları Göksun’da artçı sarsıntıların meydana geldiğini gösteriyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünden bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz!

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu