Haber

Ozan Tufan’dan transfer itirafı

Transfer sezonuna hızlı bir giriş yapan Trabzonspor, 27 Haziran tarihinde Ozan Tufan’ı Hull City’den 2 milyon euro karşılığında kadrosuna kattığını duyurmuştu.

Karadeniz ekibi, daha sonra ise 29 yaşındaki futbolcu ile 3+1 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Bordo-mavililer ile Macaristan kampında bulunan milli oyuncu TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

“Fenerbahçe’de oynadığım dönemde, bir telefon konuşmam olmuştu Abdullah Hoca ile”

Trabzonspor ile ilk temasının iki yıl önce olduğunu belirten orta saha oyuncusu, şunları dedi:

Yaklaşık iki sene önce Fenerbahçe’de oynadığım dönemde, bir telefon konuşmam olmuştu Abdullah Hoca ile… Beni beğendiğini, oyun sistemine uyduğumu söylemişti. Benim taktiğini, sistemini çok beğendiğim biridir Abdullah Hoca. O gün öyle bir konuşma oldu ama kontratım olduğu için adım atılamadı. Hull City serüvenim oldu. Çok güzel bir dönemdi. Tatildeyken Abdullah Hoca aradı, niyeti olduğunu, takımda görmek istediğini söyledi. Hedeflerinden bahsetti. Başkan ile telefon trafiği oldu. Kısa sürdü her şey. Kulüpler aralarında anlaşınca Abdullah Hoca’nın sistemine, taktiğine güvendiğim için gelmek istedim. Mutluyum.

“Yanlış anlaşılmasın, yorgunluk ve uçak vardı”

Bordo-mavili takıma transferi sonrasındaki fotoğraflarında mutlu olmadığı yönünde yapılan yorumlara da değinen Ozan Tufan, şu sözleri sarf etti:

Yıllardır uçak korkum var. Bursaspor zamanlarından… Bir hadise oldu. Yıllardır korkum var. Diğer röportajlarda da söyledim. 10-11 saat ABD yolculuğunu uyumadan geçirmiyorum. Sabahına sağlık kontrolü vardı, 7’de kalktık, tüm gün ayaktaydık, başkanın ofisine geçtik, kendi ofisimize geçtik, işlemleri hallettik. 22.30’a kadar Trabzon’a geldik. Yanlış anlaşılmasın, yorgunluk ve uçak vardı. O gün biraz yorgun düştüm.

erdek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu