Yaşam

Pursaklı Çocuklar Keçiören’i Ziyaret Etti

Pursaklar’da faaliyet gösteren bir anaokulunun 30 minik öğrencisi Keçiören Belediyesi tarafından ağırlandı. Öğrenciler, ilçede bulunan Deniz Dünyası, Doğal Yaşam Parkı ve Ahmet Çalık Buz Pistini gezerek eğlenceli dakikalara tanık oldu.

Öğretmenleriyle birlikte Keçiören’in tadını çıkaran anaokulu öğrencileri, Deniz Dünyası’nda özellikle su altı canlılarına hayran kaldı. Devasa akvaryumda deniz ve okyanus canlılarının yaşamını izleyen minikler; Balıktan timsaha, kaplumbağadan yılana, köpek balığından yüzlerce türü yakından görmenin heyecanını yaşadılar.

Ankara’dan ve dünyanın birçok yerinden öğrencilerin Keçiören’i ziyarete geldiğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Deniz Dünyamız, ziyarete gelen öğrencilerimizi ağırlıyor. Tesisimiz ilçemizde bulunan ilkokul, ortaokul ve liseler için düzenlediğimiz gezilerle öğrencilerimize deniz ve okyanus canlılarını tanıma fırsatı sunmaktadır. Buz pateni pistimiz ve doğal yaşam parkımız da ücretsiz hizmet vererek çocuklarımız için keyifli duraklar olmaya devam ediyor.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

divrigiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu