Haber

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Romanya’dan gelen heyeti ağırladı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, incelemelerde bulunmak üzere Tekirdağ’a gelen Romanya’dan üst düzey heyeti makamında ağırladı. Toplantıda işbirliği imkanları ele alındı.

Tekirdağ Macaristan Fahri Konsolosu Erdoğan Erken’in daveti üzerine Sekel Milli Konseyi Türkiye Temsilcisi Ahmet Açıkgöz ve Tekirdağ Temsilcisi ve Gazeteci Fatih Erge başkanlığında gerçekleşen resmi ziyarette, karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının yanı sıra iki ülke arasındaki ilişkiler güçlendirildi. Konuk heyette Rumen milletvekilleri, belediye liderleri ve bölge valileri gibi üst düzey yetkililer yer aldı.

İşbirliği imkanları konuşuldu

Tarım, turizm ve kültür gibi alanlarda iş birliği fırsatları, üniversiteler arası etkileşim ve bölgesel yatırımları gerçekleştirme potansiyelinin ele alındığı toplantıda, iki ülke arasındaki dostluk bağlarının daha da güçlendirilmesi için atılacak adımlar da değerlendirildi. Ziyaretin ardından hediye alışverişi yapıldı ve toplu fotoğraf çekildi. Önder Uzunlar, böyle değerli bir heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yardımlarından dolayı Erken ve Erge’ye teşekkür etti.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, heyeti, Tekirdağ Macaristan Fahri Konsolosu Erken, Sekel Milli Yönetim Kurulu Türkiye Temsilcisi Açıkgöz ve Sekel Milli Yönetim Kurulu Tekirdağ Temsilcisi Erge, Romanya Milletvekili Hajdu Gbor, Bölge Valisi ve İl Meclis Başkanı Borboly Csaba, Csikszereda İl Başkanı Korodi Attila ile birlikte ağırladı. , Csikszereda İl Belediye Başkanı Korodi Attila, Csikszentsimon Belediye Başkanı Kozma Istvan-Florin, Csikszentmrton Belediye Başkanı Birtalan Sndor, Csikkozms Belediye Başkanı Sznt Lszl, Szentimre Belediye Başkanı Kencse Eld, Dnfalva Belediye Başkanı Böjte Csongor Ern, Csikszentdomokos Belediye Başkanı Karda Robert, Rkos Belediye Başkanı Csszr Atti la, Csikszentmihly Belediye Başkanı Izsk Lrnt , Szenttams Belediye Başkanı Kedves Rbert, Karcfalva Belediye Başkanı Gbor Tibor, Danfalva Belediye Başkan Yardımcısı Norbert, Csikszereda Belediye Başkan Yardımcısı Bors Béla, Szenttams Belediye Başkan Yardımcısı Mkszem Hunor, Karcfalva Belediye Başkan Yardımcısı Szocs Laszlo, Kaszon Köyü Belediye Başkan Yardımcısı Mihaly Tamas ve İl Meclis Üyesi Becze Istvn hazır bulundu. – TEKİRDAĞ

seyitgazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu