Haber

Sungurlu’dan kısa yol

Çorum’un Sungurlu ilçesinde şebeke suyu altyapısının yenilenmesi için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, yaptığı yazılı açıklamada, ilçenin altyapı sorununun çözülmesi için çalışmaların başlatıldığını belirtti.

Şebeke suyu için kullanılan asbestli borular yerine polietilen boru kullanacaklarını anlatan Şahiner, “İlçe genelinde içme suyunda uzun yıllardır yaşanan sıkıntıların önüne geçilmesi ve zararlı asbestli boruların değiştirilmesi için başlatılan çalışmada ilk kazma vuruldu. Polietilen borular ile sizleri asbestli borulardan kurtaracağımıza söz vermiştik Akçakent Mahallemizde ilk sırayı vuruyoruz.” terimleri kullandı.

İrem Rana Özbekmez İstiklal Marşını en iyi seslendiren isim oldu.

Geçen yıl İstiklal Marşı Kutlu Olsun Yarışması’nda birinci olan Sungurlu Atatürk Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi İrem Rana Özbekmez birinci oldu.

İstiklal Marşı’nın kabulünün yıl dönümü münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.

Yarışmada İrem Rana Özbekmez birinci oldu.

Okul müdürü Rıza Güleçyüz, Özbekmez’e madalya vererek başarısından dolayı tebrik etti.

Güleçyüz, “İstiklal Marşımızın coşkusunu ve manevi ruhunu en güzel şekilde yansıtan öğrencimizi, ailesini ve öğretmenlerini tebrik eder, bundan sonraki yaşamında başarılarının devamını dileriz.” söz konusu.

Gençlik merkezi gönüllüleri depremzedeleri eğlendirdi

Sungurlu Gençlik Merkezi gönüllü gençlerinin, Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine bağlı çadır kentte kalan depremzedeleri oyunlar oynayarak eğlendirdiği bildirildi.

Gençlik Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından gönüllü gençler deprem bölgesine gitti.

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine ulaşan gençler burada kurulan çadır kentte çocukların güzel vakit geçirmesine katkıda bulunuyor.

“Merkezim Her Yer Projesi” kapsamında deprem bölgesine giden gençler, oyunlar oynadıkları çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Açıklamada, “Deprem mağduru ailelerin her zaman yanında olacağız, hediyeler götürmeye devam edeceğiz. Faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Depremzede çocuklarımızı sevindirmeye devam edeceğiz. Her ailenin acısını paylaştık, paylaştık. Gençlik merkezi ailesi olarak tüm kadromuzla yüzümüz gülmesin diye özverili bir şekilde mücadele ediyoruz ve etmeye de devam ediyoruz.” terimler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu