Haber

Uçan uçağın kapısını açtı: ‘Çabuk inmek istedim’

Güney Kore’de bir Asiana Havayolları uçağının kapısını açarak olayın ardından gözaltına alınan yolcu, karakola, “Bir an önce uçaktan inmek istedim” dedi.

Reuters’in Güney Kore’nin Yonhap haber ajansının haberine göre, uçak şu anda 200 metre irtifadayken uçağın kapısını açan ve dokuz kişinin hastaneye kaldırılmasına neden olan 30 yaşındaki erkek yolcu ‘rahatsız’ oldu,’ acilen uçaktan inmek istediği için’, uçağın inişine dakikalar kala. Uçağın kapısını açtığını söyledi.

‘KISA ZAMANDA İŞİMDEN KAYBOLDUM, STRESLİYİM’

Gözaltına alınarak Daegu’daki Dongbu Polis Karakoluna götürülen ve adı açıklanmayan yolcu da polise “yakın zamanda işini kaybettiği için stresli olduğunu” ifade etti. Yonhap haber ajansı, gözaltına alınan yolcunun soruşturmanın tamamlanmasının ardından tutuklanmasının beklendiğini bildirdi.

Ne oldu?

Güney Kore polisi, 26 Mayıs’ta Daegu’ya iniş yapan bir Asiana Airlines uçağının kapısının açılmasıyla ilgili soruşturma başlattı. Asiana Airlines şirketi, uçak güvenli bir şekilde Daegu’ya inmek üzereyken uçağın kapısını bir yolcunun açtığını açıkladı. Güney Kore ve Airbus A321 tipi uçağın iniş yaptığı sırada meydana gelen olayda yaralanan olmadığı bildirildi. Daegu İtfaiyesi, olaydan sonra nefes almakta güçlük çeken dokuz kişinin yakındaki bir hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Hastaneye kaldırılan şahıslar yaklaşık 2 saat sonra taburcu edilirken, şüpheli yolcu olayın ardından Güney Kore polisi tarafından gözaltına alındı. (DIŞ HABERLER)

haber-yildizeli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu