Ekonomi

1000 Yatırımlar Holding Hissesi Halka Arz Edilecek

Yatırım yönetim şirketi 1000 Yatırımlar Holding’in hisseleri halka arz edilecek. 14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek halka arzda 1 TL nominal değerli hisselerin 125 TL sabit fiyattan satışa sunulacağı belirtildi.

Halka arz kararıyla ilgili olarak 1000 Yatırımlar Holding CEO’su Kadir Can Abdik, sürdürülebilir yatırım yaklaşımını benimseyen bir şirket olduklarını vurgulayarak, “Kuruluşumuzdan bu yana daha yaşanabilir şehirler ve sürdürülebilir bir şehir vizyonuyla yatırım yapıyoruz. geleceğe, farklı departmanlarda yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlere odaklanan Holding, Global arenada söz sahibi bir Türk markası olarak, sektörün gelişimine katkı sağlayan, yenilikçi teknolojiler üreten bir yatırım şirketi olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ve çevre dostu güç çözümleri sunan markalara yatırım yapıyor. Yatırımcılarımızla birlikte büyüme hedefimiz doğrultusunda şirketimiz hisselerini kamuoyuyla paylaşıyor.” Yatırımcılarımızın da katkısıyla sürdürülebilirlik unsuru doğrultusunda yaptığımız yatırımların anlamı daha da güçlenecek” dedi.

ŞİRKETİN SERMAYESİ 47 MİLYON TL’YE ÇIKACAK

Halka arza ilişkin marka tarafından şu bilgiler paylaşıldı:

“A1 Capital Yatırım Menkul Değerler’in gerçekleştireceği halka arzda şirketin çıkarılmış sermayesi 40 milyon TL’den 47 milyon TL’ye çıkacak. Ayrıca mevcut ortakların hisseleri toplam 2,5 milyon TL bedelle satın alınacak. Toplam 9.500.000 TL bedelle halka arza dahil edilecek. 1000 adet B grubu hisse halka arz edilecek. Halka arz sonrasında 1000 Yatırımlar Holding’in halka açıklık oranının yüzde 20,21 olması planlanıyor.

1000 Yatırımlar Holding’in halka arz yoluyla ihraç edeceği yeni hisselerden elde edilecek fon; “Ağırlıklı olarak şirketin devam eden yatırımlarının sonuçlandırılması, alternatif departmanların araştırılıp yatırım yapılması, hizmet kapasitesinin, kalitesinin ve çeşitliliğinin artırılmasına yönelik mal ve hizmet satın alınmasında kullanılacak.”

tuzlucahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu