Haber

ABB’den modern Pentatlon Dünya Kupası’na destek

ANKARA (İGFA) – Binicilik Sporları Kulübü’nde gerçekleştirilen maçlarda 32 ülkeden 154 sporcu 2 gün boyunca rakipleriyle kıyasıya mücadele etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te kulüp ve federasyonların düzenlediği ulusal ve uluslararası spor etkinliklerine temel olmaya devam ediyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Türkiye Çağdaş Pentatlon Federasyonu ile uyumlu olarak gerçekleştirilmiştir.UIPM, Çağdaş Pentatlon Dünya Kupası için lojistik destek sağladı.

ULUSLARARASI DÜZEN İÇİN ABB DESTEĞİ

Ankara Binicilik Sporları Kulübü’nün ev sahipliğinde başlayan UIPM Çağdaş Pentatlon Dünya Kupası, 5 farklı spor dalında yapılan müsabakalara 32 ülkeden 76’sı kadın, 78’i erkek olmak üzere toplam 154 pentatlon sporcusu katıldı.

ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Hizmetleri Şube Müdürü Burak Özgül, önemli bir spor organizasyonu düzenlendiğini belirtti. “2024 Paris Olimpiyatları öncesinde şehrimiz önemli bir uluslararası organizasyona ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 32 ülkeden 154 sporcunun katıldığı organizasyona katkı sağladık. Ankara’da düzenlenen ulusal ve uluslararası organizasyonlara destek ve katkı sağlamaya devam edeceğiz.söz konusu.

Başkentte binicilik Eskrim, Yüzme, Koşu ve Atıcılık branşlarında emeği geçenler madalyalarla ödüllendirildi.2 gün süren m Müsabakalar Karışık Bayrak Yarışı ile sona erdi.

Türkiye Çağdaş Pentatlon Federasyonu Serhat Aydın, ABB’nin sağladığı lojistiğe teşekkür ederek şunları söyledi:

“Dünya kupasının ikinci ayak yarışını yaptık. Dünyanın en zorlu yarışlarından biri… Modern pentatlon 5 disiplinden oluşan bir branş… Ankara Binicilik Kulübü’nde organizasyonumuzu düzenlerken Büyükşehir Belediyemiz de bize çok yardımcı oldu. Ankara Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu