Haber

Antalya’da Kayıp Motosikletli Kurye Cinayeti: İtiraf ve Gözaltılar

Antalya’da kayıp olarak aranan motosikletli kuryeyi öldürdüğünü itiraf eden ve gösterdiği yerde yengesinin cesedi bulunan ZB ile eşi ve arkadaşı adliyeye sevk edildi.

Aksu ilçesi Kundu Mahallesi’nde motosikletli kurye Ali Diken’i (32) öldürüp gömen ve görümcesi ZEA’nın (26) cesedi gösterdiği yerde bulunan ZB’nin (33) polisteki ifadesi şöyle: tamamlandı.

Polis ekipleri, ZB’nin ifadesi doğrultusunda eşi İ.B. ve arkadaşı M.Ç. Onu da gözaltına aldı. Şüpheliler ifadelerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlının Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne verdiği ifadede, Ali Diken’i eşine hakaret ettiği için öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Ali Diken’le tanıştıktan sonra “Kız arkadaşlarla buluşacağız” diyerek onu çocukluğunun geçtiği Aksu’daki boş araziye götürdüğünü belirten ZB, açıklamasında şunları kaydetti:

“Diken’i burada dövdükten sonra yanımdaki iple boğarak öldürdüm. Daha sonra gömdüm. Daha önce de görümcemi dövüp aynı yere gömmüştüm. Görümcemi öldürmüştüm. Kıskançlığımdan dolayı evimdeydim. Görümcemin cesedini battaniyeye sardım ve arabayla o yere taşıdım. Defin işlemini tek başıma yaptım. Çocukken “Ben de arkadaşım M.Ç’yi düşünerek öldürmek istedim. yengemle ilişkisi olduğunu söyledi. ‘Kayınpederimin arazisini iple ölçmeye gideceğiz’ diye onu ikna ettim ve cenazeleri gömdüğüm araziye götürdüm ama nedense onu öldürmekten vazgeçtim.”

Emniyette 16 suçtan sabıkası olduğu tespit edilen şüphelinin, motosikletli kuryeyi öldürmeden önce kart şifresini öğrendiği ve ayrıca Ali Diken’in banka hesabından parasını çektiği belirlendi. Şüphelinin kullandığı telefonları sattığı, ardından Gürcistan veya Suriye’ye kaçmaya çalıştığı öğrenildi.

Motokurye Ali Diken’den haber alamayan yakınları, 20 Aralık 2023’te polise kayıp ihbarında bulundu. Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Diken’i bulmak için soruşturma başlattı ve İstanbul’da katıldığı bir televizyon programından sonra kaçmaya çalışan ZB’yi (33) gözaltına aldı. .

Şüpheli, motosikletli kuryeyi kendisine küfür ettiği için öldürdüğünü ve cesedini gömdüğünü itiraf etti. Şüphelinin gömüldüğünü belirttiği yerde yapılan kazılarda Ali Diken’in cesedinin yanı sıra görümcesi ZEA’ya (26) ait olduğu iddia edilen bir ceset daha bulundu.

haber-susehri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu