Teknoloji

Brand Week Istanbul 2022 sona erdi

Bu yıl 10’uncu yaşını kutlayan Brand Week Istanbul’un Güçlü PSM’de 9 Kasım’da başlayan ilham maratonu tamamlandı. Yılın en ilham verici haftası son gününde dopdolu sabah oturumlarının akabinde öğlenden sonraki oturumlarda da birbirinden bedelli konuşmacıları ağırladı.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Brand Week Istanbul, her biri alanında uzman birçok kıymetli ismi üç gün boyunca Kuvvetli PSM’de izleyicilerle buluşturdu. Demet Akbağ’ın onur konuğu olduğu Brand Week Istanbul’da iştirakçiler, dünyanın dört bir yanından gelen kesim duayenlerini 9 başka salonda dinleme bahtı elde etti.

Etkinliğin son gününde Muharrir Daniel Pink, Uçurtma Dizayncısı Zahit Mungan, Şair ve Muharrir Murathan Mungan, MullenLowe Group CCO’su Jose Miguel Sokoloff, Ekonomist Prof. Refet Gürkaynak, Müzikçi Zeynep Bastık ve Oyuncu Uraz Kaygılaroğlu üzere kıymetli isimler sahnedeydi.

Inspiration Hall sahnesinden izleyicilere “Kendi yolunuzu bulduysanız ona tutunun. Sürekli değiştirmeye çalışmayın” diye seslenen Sokoloff; dalı, medyayı ve nihayet hayatları reset’leyen reklam kampanyalarından örnekler paylaştı. Sokoloff’un yine başlama fikri üzerine paylaştığı bildiri ise şöyleydi: “Lütfen formüllerin dışında kalın. Başarı, formüllerin olmadığı yerlerde saklı.”

Bu çağ sizi nasıl resetlesin?

Brand Week Istanbul’un iştirakçilerle buluşturduğu bir başka kıymetli isimse Müellif ve Şair Murathan Mungan’dı. Inspiration Hall sahnesinde “Kendine Ait Bir Zaman: Ömürden Hayat Yapmanın Yolları” başlıklı bir konuşma yapan usta kalem, Time to Reset temasından hareketle belirlediği ve “öteden beri tüm sanat ve sanatçıların derdi” olduğunu söylediği vakit mefhumuna odaklandı.“Zamanla yüzleşmek, yüzleşme çeşitlerinin en zorlarından biridir; belki de en zorudur” diyen Mungan, hayatını anlamlandırmanın ebediyen birinci sorunu olduğunu söyleyerek ömür ile hayat ortasındaki çizgiyi şu cümleyle çizdi: “Ömür bize verilmiş bir şeydir, hayatıysa kendimiz yaparız.”

Influencer iktisadı, yeni medyanın gücü ve kısa içeriklerin zaferi

Master Hall sahnesinde “Time to Influence” başlığı altında Tolga Akış, İlker Canıklıgil, Deniz Dülgeroğlu üzere isimler yeni medya içerik üreticileri marka ve tüketici münasebetine, etkileşim ve toplumsal ticaret ortasındaki bağa dair hususları ele aldı.

“Türkiye’nin tür olarak amiral gemisi melodramdır”

Inter İmal CEO ve Kurucu Ortağı Ahmet Ziyalar, Sosyolog Dr. Feyza Akınerdem ve Ay Üretim CEO’su Kerem Çatay, Brands & Trends sahnesinde Türk dizilerini masaya yatırdı.

Dr. Feyza Akınerdem, Türkiye’deki dizi izleyicisini “yetkin” olarak isimlendirirken, “Artık farklı karakterlerle ve hikâye çizgileriyle ilişki kurmayı öğrendik” biçiminde devam etti kelamlarına. Kerem Çatay izleyicinin bu yetkinliğini “her akşam 6-7 diziyle karşı karşıya olmasına” bağladı ve dünyanın hiçbir yerinde bu türlü bir rekabet olmadığının altını çizdi.

Uçurtmanın peşinde

Uçurtma dizayncısı Zahit Mungan, Brand Week Istanbul’un son gününde Brands & Trends sahnesinde “Yaratıcılık Göklerdedir: Neden Uçurtma Bayramlarımız Olmalı?” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. 5 yaşından beri uçurtmayla ilgilendiğini söyleyen Mungan, köy okullarını dolaşarak bugüne kadar 15 binden fazla çocuğa uçurtmaları anlattığını aktardı. Oturumda Zahit Mungan’ın çalışmalarını mevzu alan “Uçurtmanın Peşinde” isimli kısa sinemanın gösterimi de gerçekleştirildi.

Yılın en ilham verici haftası, 3 gün boyunce geleceğe taraf verecekler trendleri uzman isimlerle tartıştı. Kev Chesters, İlber Ortaylı, Pınar Toprak, Nilay Örnek, Şenol Güneş, Prof. Mete Atatüre, Ünsa Ünlü, Phil Barden, Prof. Oğuz Babüroğlu, Pınar Deniz, Seda Bakan üzere isimlerle kültür, iktisat, teknoloji üzere alanların geleceği ele alındı. 3 farklı akademi ve sertifika programında profesyonel yetkinliklerini geliştiren iştirakçiler, gün sonu gerçekleşen konser ve sahne performanslarıyla eşsiz bir tecrübe yaşadı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu