Teknoloji

Tesla Cybertruck’un gerçek hayattaki menzili Musk’ın vaadinin çok gerisinde kalıyor

Tesla Siber Kamyon birkaç aydır aktif olarak yollarda seyahat ediyor. Elektrikli araç, 2023 yılının Kasım ayının sonunda resmi olarak piyasaya sürüldü ve ilk birkaç müşteri, uzun zamandır beklenen araca kavuştu. Dolayısıyla Cybertruck’un gerçek hayattaki yelpazesine dair haberler ortaya çıkmaya başlıyor ve ilk değerlendirmeler pek de iyi görünmüyor.

Inside EVs tarafından bildirildiği üzere, bir Cybertruck sahibi elektrikli aracını halihazırda tam şarjla ortalama 10.000 milden fazla yol kat etti. 330 km menzile sorunsuz ulaştı. testere. Araç %80 şarjla ancak ortalama 260 km menzile ulaşabildi.

  • Tesla Cybertruck mahsur kalan bir Rivian R1S’i böyle kurtardı

Cybertruck sahibi menzil konusunda hayal kırıklığına uğrasa da araç hakkında da bazı güzel şeyler söyledi. Sürüşün “rüya gibi” olduğunu söyleyen araç sahibi, ses sistemi, yol tutuşu, koltuklar, hızlanma ve bagaj konusunda olumlu açıklamalarda bulunuyor.

Sahibinin hoşlanmadığı şeylerin ortasında şarj hızları, yol gürültüsü (görünüşe göre Cybertruck, Tesla’nın diğer araçlarına kıyasla daha fazla gürültü alıyor) ve metal çok fazla parmak izi tutuyor.

  • Tesla Cybertruck’un karıştığı ilk kazanın görüntüleri internette ortaya çıktı

Ancak aracı farklı koşullarda kullanan ve farklı sürüş davranışlarına sahip diğer sürücülerin de farklı menzillere ulaşacağı rahatlıkla söylenebilir. Örneğin, Spesifikasyon Dışı Motoring’den Kyle Conner’ın, kendi testinde 410 kilometreye Geldiğini söylüyor. Elbette bu menzil, Tesla’nın zaten reklamını yaptığı 515 kilometrelik menzilden hala çok uzakta.

bayrampasahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu