Haber

Topluluk destekli polisler çocukları eğlendiriyor

Topluluk destekli polisler çocukları eğlendirdi

TEKİRDAĞ Tekirdağ’da ‘ilkokulu kaçıran, ortaokul çağındaki, okuma yazma öğretilen’ çeşitli yaş gruplarından çocuklar, alışveriş merkezinin oyuncak katında polisle eğlendi.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak projesi kapsamında ‘ilkokul çağını, ortaokul yaşını özleyen, okuma yazma öğreten’ polis abi ve ablalar, ‘Özledim’ dediler. çeşitli yaş gruplarından çocuklar için okula devam etmek. Yerde çocuklarla bir eğlence etkinliği düzenlendi. Çocuklar bu sayede AVM’nin oyuncak zemininde polislerle eğlenceli vakit geçirdi.

Toplumla Güçlendirilmiş Polislik Şube Müdürü Özkan Kara, “İçişleri Bakanlığımızın okullarda güven ortamı projesi kapsamında 13 Kasım’da psikologlarımız ve çocuk şube ekiplerimiz ile yaptığımız ziyaretlerde 58 okulu ziyaret ettik. öğretmenlerimiz, çeşitli sebeplerle ilkokul çağını tamamlayamayan ama çeşitli sebeplerle ortaokul çağına gelen çocuklarımız, gördük ki farklı bir sınıf açıldı ve ders verildi. Çocuklarımızı daha önce okullarımızda ziyaret ettik. , bu ziyaret kapsamında çocuklarımızdan bir söz aldık ve devam eden eğitimle ilgili sözlerini tuttular. Şu anda eğleniyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu